Digitale vormingsreeks: Inzicht in de Dublin procedure in België
Wat?
Vluchtelingenwerk Vlaanderen organiseert in oktober 2024 een driedelige vormingsreeks over de Dublin procedure in België.
Tijdens de eerste vorming bieden we een overzicht van het juridisch kader, en hoe de Dienst Vreemdelingenzaken dit toepast.
Vervolgens staan we tijdens de tweede vorming stil bij het beleid voor specifieke Europese landen. Op basis van landeninformatie en rechtspraakanalyse geven we een overzicht van de situatie in deze landen, en hoe de asieldiensten deze situatie beoordelen.
Ten slotte kijken we in de laatste en derde vorming naar de toekomst. Wat betekent het Europees Migratiepact voor de Dublin procedure in België? Wat zijn de belangrijkste veranderingen? Wat blijft hetzelfde?
Voor de hele reeks zijn OVB-punten aangevraagd.
Voor wie?
- Personen die verzoekers om internationale bescherming ondersteunen op een professionele of vrijwillige manier.
- Voorkennis over de procedure internationale bescherming is niet essentieel, maar wel handig.
- De vormingen kunnen los van elkaar gevolgd worden. De eerste vorming vormt wel een goede basis voor de tweede en derde vorming.
Waar?
Online via Zoom
Wanneer?
- Vorming 1: de Dublin procedure in België, een inleiding – woensdag 9 oktober 2024, 19u
- Vorming 2: de Dublin procedure voor specifieke landen & profielen – woensdag 16 oktober 2024, 19u
- Vorming 3: het EU Migratiepact en de toekomst van de Dublin procedure – woensdag 23 oktober 2024, 19u
Hoe schrijf ik me in?
Inschrijven kan op onze website: Als professional betaal je €10. Als lid of vrijwilliger van Vluchtelingenwerk Vlaanderen kan je gratis deelnemen.
Na inschrijving en bij ontvangst van het inschrijvingsbedrag ontvang je een bevestigingsmail. Op de dag van de vorming ontvang je een mail met de zoomlink.