Collega Eline in de Kijker: “Events met iedereen van Vluchtelingenwerk samen, zo’n momenten zijn echt het leukste binnenin de organisatie”

Collega in de Kijker - Vluchtelingenwerk Vlaanderen

Eline is medewerker Communicatie en Marketing. Ze behoort enerzijds tot het team Communicatie en Beweging, en anderzijds ook bij team Fondsenwerving en Innovatie. Ze werkt hier sinds maart 2021. Eline verzorgt alle designs en lay-out voor alle projecten en ontfermt zich over de sociale media van Vluchtelingenwerk Vlaanderen, net als de communicatie voor de Refugee Walk.

Wat houdt jouw job bij Vluchtelingenwerk Vlaanderen in?

Oei, dat is wel heel moeilijk te omschrijven. De helft van het jaar werk ik 80% voor communicatie en 20% voor fondsenwerving. En dan als Refugee Walk nadert, switch ik naar 80% fondsenwerving en 20% communicatie. Voor de rest sta ik in voor lay-out en vormgeving, content op verschillende sociale mediakanalen, ook de sociale mediastrategie uitbouwen behoort tot mijn pakket. Daarbuiten sta ik ook in voor fondsenwerving, dit gaat vooral over de Refugee Walk. Voor dat evenement sta ik ook in voor alle communicatie: de website, sociale media, pers, ontwerp…

 
Ik wou je ook vragen hoe een dagdagelijkse dag eruit ziet, maar aan de hand van je takenpakket kan ik er van uitgaan dat elke dag anders is?

Ja, elke dag ziet er echt anders uit. De 20-80% regeling is uiteraard maar een richtlijn. Mijn taken verschuiven ook elke dag, een crisis kan je totaal niet voorspellen. Veel ad hoc taken, dat is wel echt een rode draad in het werken bij Vluchtelingenwerk.

Als iemand met een communicatiediploma kan je op zoveel plekken gaan werken, vanwaar de keuze om je aan te sluiten bij Vluchtelingenwerk?

Euhm, ik wou sowieso graag in de non-profitsector werken. Liefst bij een organisatie waarbij dat ik het gevoel heb dat ik op één of andere manier het verschil maak, wat ik denk dat ik hier wel doe. Ik denk dat ik niet gelukkig zou zijn moest ik voor een commercieel bedrijf werken dat puur op winstbejag gefocust is, en niet op het verbeteren van de wereld. Heel cliché, maar het is wel zo. Dus hier kon ik echt wel niet beter vallen. Ik doe wat ik graag doe binnen communicatie, voor een organisatie waar ik 100% achter sta.

"Dus hier kon ik wel echt niet beter vallen. Ik doe wat ik graag doe binnen communicatie, voor een organisatie waar ik 100% achter sta"
Op welk werk ben je het meest trots?

Ik denk misschien de laatste editie van Refugee Walk. Omdat we toen echt bergen werk hebben verzet met alle collega’s op heel korte tijd. De algemene motivatie van iedereen, en de drijfkracht, is echt super motiverend. Dat geeft echt een goed gevoel. Dat hele weekend was natuurlijk super zwaar, maar tegelijkertijd gaf het ook voldoening. Daarbovenop misschien ook wel de actie in Zeebrugge, maar hier weer hetzelfde. Dat was iedereen van Vluchtelingenwerk samen, zo een momenten zijn echt de tofste binnen de organisatie. Dat herinnert je er nog eens aan hoe gedreven iedereen hier is. De collegialiteit is hier ook echt hoog, iedereen helpt elkaar.

En wat zou je graag nog willen verwezenlijken?

Mijn dichtstbijzijnde doel is om dit jaar met Refugee Walk een record aantal inzamelingen en deelnemers te kunnen bereiken. Dat zou echt tof zijn! Daarnaast is er ook de campagne die we nu gaan lanceren, daarmee zouden we op Wereldvluchtelingendag een record proberen verbreken. Dat zou echt leuk zijn, moest dat lukken.

Wat is het leukste aan werken bij Vluchtelingenwerk Vlaanderen?

De collegialiteit! De heel informele sfeer, het is ook een super jong team, wat het heel leuk maakt. We zijn ook een enorm dynamische groep, iedereen kan snel schakelen en helpt elkaar ook uit de nood.